Korkuteli MYO'dan Kızılay'a kan bağışı

Korkuteli MYO'dan Kızılay'a kan bağışı
Korkuteli MYO'dan Kızılay'a kan bağışı
ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve akademisyenler, kan bağışında bulundu.Batı Akdeniz Kızılay Kan...

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve akademisyenler, kan bağışında bulundu.

Batı Akdeniz Kızılay Kan Merkezi birliğiyle gerçekleştirilen kan bağışında, 40 ünite kan toplandı. Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Soner Balcıoğlu, kan bağışının hem verici hem de alıcı açısından yararlı olduğunu kaydetti. Balcıoğlu, "Kan bağışı etkinliği sosyal sorumluluğu ve başkasına yardım etme hissini sağlıyor. Kan bağışı kampanyamıza katılan öğrencilerimize, idare ve akademik personelimize teşekkür ediyorum'' dedi.

Kızılay Kan Merkezi Doktoru Behçet Çırakkoca da yüksekokul öğrencilerinin kan bağışı konusunda bilinçli olduğunu belirtti. Çırakkoca, iki doktor ve iki hemşire ile kan bağışı kampanyası yürüttüklerini ifade ederek, "Burada topladığımız kanı merkezimizde tahlillerden geçiriyoruz. Kanların temiz ve kullanabilir olmaları sonucunda ilde ve ilçelerdeki hastanelere sevk ediyoruz. Bir kişiden aldığımız bir ünite kanı üçe ayırıyoruz'' diye konuştu.