"Köyüm Bisiklete Biniyor" etkinliği

"Köyüm Bisiklete Biniyor" etkinliği
"Köyüm Bisiklete Biniyor" etkinliği
- Antalya'da düzenlenen etkinlik kapsamında aralarında köylü kadınların da olduğu vatandaşlar bisikletle gezdi

ANTALYA (AA) - Antalya Kent Konseyi ve Konyaaltı Belediyesi'nin işbirliğinde düzenlenen 'Köyüm Bisiklete Biniyor' etkinliği çerçevesinde aralarında köylü kadınların da bulunduğu çok sayıda vatandaş bisiklete bindi.

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu'nun bu yıl kırsala da taşımayı planladığı bisiklete binme etkinliği, Çakırlar bölgesinde düzenlendi. Konyaaltı Belediyesi'nin yanı sıra Çakırlar ve Doyran bölgesindeki muhtarlar ile Antalya'daki bisiklet gruplarının da destek verdiği etkinlikte, köylü kadınlar şalvarlarıyla bisiklete binerek bir süre gezdi. .  

Etkinlik sonunda yapılan çekilişle şanslı katılımcılara 10'ar adet bisiklet, kask ve eldiven hediye edildi.

Gökçam İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törende konuşan Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Gürbüz,  kamu kurum ve sivil toplum örgütünün birlikteliğini, dayanışmasını hep birlikte yaşadıklarını söyledi. 

 Konyaaltı Belediyesi ve Antalya Kent Konseyi'nin birlikteliği ile eko turizmin ve bisikletin olmazsa olmazı Çakırlar, Akdamlar, Doyran ve Geyikbayırı bölgesinde bu heyecanı hep birlikte yaşadıklarını anlatan Gürbüz, bundan sonra da bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceklerini kaydetti. 

Kent Konseyi Genel Sekreteri Şerafettin Sayar da Gençlik ve Spor Çalışma Grubu'nun kentte farkındalık yaratmak ve özellikle bisiklet sporunu sevdirmek amacıyla 18 yıl önce başlattığı etkinliklerin başarıyla sürdürüldüğünü vurguladı.

Sayar, "İlk defa kırsalda da yaygınlaştırılmak istenen bu etkinlikle vatandaşlarla birlikte olduk. Kent konseyleri, yerel yönetimlere, kamu kurumlarına model olmak adına katılımcı yönetişim ve halkın yönetimde söz sahibi olması adına bu tür etkinliklere imza atıyor" dedi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kask

  ,

  spor

  ,

  Kamu

  ,

  Hediye

  ,

  toplum

  ,

  sivil toplum

  ,

  sivil

  ,

  başkan

  ,

  kurum

  ,

  kent