Küçükköy yolundaki tehlikeli viraj düzeltiliyor

Küçükköy yolundaki tehlikeli viraj düzeltiliyor
Küçükköy yolundaki tehlikeli viraj düzeltiliyor
- Kazaların yaşandığı Küçükköy yolundaki virajda Büyükşehir Belediyesi ekiplerince düzeltme yapılıyor

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli ilçesinde kazaların yaşandığı Küçükköy yolundaki virajda düzenleme çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Korkuteli Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu, AK Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran ve  belediye meclis üyeleri, Küçükköy'de yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Küçükköy'deki yolun tehlike arzettiğini, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla çalışmalara başlandığını kaydetti.

İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, grup yollarının tamamının 2019'a kadar sıcak asfaltla kaplanacağını bildirdi. Korkuteli Küçükköy'den çalışmalara başladıklarını belirten Akdemir, şöyle konuştu:

"Küçükköy'de o günkü şartlara göre virajlı bir yol yapılmış. Kazalara neden olan bu yolla ilgili köylüler şikayetçiydi. Ekiplerimiz, virajı düzelterek yeni bir yol yapıyor. Şu an alt yapı çalışmaları sürüyor. İşimizi sıkı tutuyoruz. Daha sonra bozulmalar meydana gelmemesi için yolun alt yapısına çok önem veriyoruz. Alt yapısı tamamlandıktan sonra yolu sıcak asfaltla kaplayacağız. Yolun maliyeti yaklaşık 3 milyon lira olacak."

Büyükşehir Belediyesi olarak sadece kırsalda çalışmak üzere 15 milyon liralık kamyon ve iş makinesi filosu kurduklarını anlatan İsa Akdemir, 5 yılda tüm ilçe ve mahalle yollarının gözden geçirileceğini bildirdi.