Kültür merkezi için mimarlarla fikir alışverişinde bulunuldu

Kültür merkezi için mimarlarla fikir alışverişinde bulunuldu
Kültür merkezi için mimarlarla fikir alışverişinde bulunuldu
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesi'nde yapılacak çok amaçlı kültür merkezi için, ilçede faaliyette bulunan mimarlarla...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesi'nde yapılacak çok amaçlı kültür merkezi için, ilçede faaliyette bulunan mimarlarla fikir alışverişinde bulunuldu.

Kumluca Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, İmar ve Şehircilik Müdürü Şakir Yıldırım ile ilçede faaliyet gösteren mimarlar katıldı.

Toplantıda konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Bağlık Mahallesi'nde belediyeye ait arsa üzerinde çok amaçlı bir kültür merkezi yapılması konusunda uzun süredir çalışma yürüttüklerini, çalışmalara fikir olması amacıyla ilçede faaliyette bulunan mimarların da yapılacak binanın daha kullanışlı olması için fikirlerini değerlendirmek üzere toplandıklarını söyledi.

Bina hakkında daha önceden yaptıkları bazı çalışmalar olduğunu hatırlatan Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Kültür merkezimizi çok amaçlı farklı ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde inşa etmek istiyoruz. Şu anki düşüncemiz, kültür merkezi içerisinde 500 kişilik konferans salonu, 100'er kişilik iki sinema salonu, kütüphane, kafeterya, mescit ve diğer ihtiyaçlara cevap vermesini istiyoruz. Bundan dolayı ilçemizde büyük bir eksikliği olan kültür merkezinin yapımı konusunda mimarlarımızın fikir ve görüşlerini değerlendirmek istiyoruz."