Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı Alanya'da

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı Alanya'da
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı Alanya'da
- Arıcı: "Antalya'da misafir ettiğimiz 12 milyon turistin 3 milyonu buraya geliyor. Türkiye'ye gelen 36 milyonun 10'da biri burada tatil yapıyor"

ANTALYA (AA) -  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı,  "Antalya'da misafir ettiğimiz turistin 12 milyonun 3 milyonu buraya geliyor. Türkiye 'ye gelen 36 milyonun 10'da biri burada tatil yapıyor. Yabancının en fazla mülk aldığı ikinci kentimiz de Alanya'dır. Bu yüzden de çok önemlidir. Burada insanlar sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürüyor" dedi.

Bazı ziyaretlerde bulunmak için Alanya'ya gelen Arıcı, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ALTSO) ziyaret etti. 

Antalya'ya gelen turistlerin önemli bölümünün Alanya'yı tercih ettiğini belirten Arıcı, Alanya'ya büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Golf alanlarıyla ilgili etüt çalışmaların bitmek üzere olduğunu ve ihale safhasına geçileceğini ifade eden Arıcı, şöyle devam etti:

"Akdağ Kayak Merkezi projesiyle ilgili sıkıntılar Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Alanya Kaymakamlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası'nın koordineli çalışmalarıyla çözümleniyor. Antalya'da misafir ettiğimiz 12 milyon turistin 3 milyonu buraya geliyor. Türkiye'ye gelen 36 milyonun 10'da biri burada tatil yapıyor. Yabancının en fazla mülk aldığı ikinci kentimiz de Alanya'dır. Bu yüzden de çok önemlidir. Burada insanlar sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürüyor."

Turizmde tanıtımın önemine değinen Arıcı, Alanya'nın daha da tanıtılması gerektiğini belirtti. Arıcı, bakanlık olarak tanıtıma olan katkılarının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Arıcı, Alanya programı kapsamında AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve yönetim kurulu üyelerini de teşkilat bürosunda ziyaret etti.