Kumköy Arıtma Tesisinin kapasitesi artırılıyor

Kumköy Arıtma Tesisinin kapasitesi artırılıyor
Kumköy Arıtma Tesisinin kapasitesi artırılıyor
ANTALYA (AA) - Kumköy'de yaşanan çevre kirliliği ve koku sorununa karşı Atıksu Arıtma Tesisi'nin kapasitesi 50 bin metreküpten 75 bin metreküpe...

ANTALYA (AA) - Kumköy'de yaşanan çevre kirliliği ve koku sorununa karşı Atıksu Arıtma Tesisi'nin kapasitesi 50 bin metreküpten 75 bin metreküpe çıkarılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, son yıllarda Manavgat ve çevresinde nüfus yoğunluğu ve otel inşaatlarının artması yüzünden yetersiz kalan mevcut Kumköy Atıksu Arıtma Tesisleri'nde kapasite artırılma çalışmalarına başlandı.

Halen 50 bin metreküp kapasitesi bulunan tesis, 25 bin metreküp ilave kapasite ile 75 bin metreküpe çıkarılacak. 2016 yılında mart ayında tamamlanması planlanan Kumköy Atıksu Arıtma Tesisi'nde ilave tesislerin yanı sıra uzun yıllar kullanıldıkları için ömrünü tamamlayan elektronik mekanik tesislerin yenileme çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Kumköy Arıtma Tesisine ilave 25 bin metreküp kapasiteli yeni biyolojik reaktörün yanı sıra deşarj pompa istasyonu, giriş pompa istasyonu, derin deniz deşarj pompa istasyonu da yapılacak.