Kumluca, 5 yıldızlı alternatif turizm oteline kavuşuyor

Kumluca, 5 yıldızlı alternatif turizm oteline kavuşuyor
Kumluca, 5 yıldızlı alternatif turizm oteline kavuşuyor
ANTALYA (AA) - Kumluca'da inşaatı devam eden beş yıldızlı alternatif turizm otelinin, gelecek yıl hizmet vermeye başlayacak.Kumluca Belediye Başkanı...

ANTALYA (AA) ? Kumluca'da inşaatı devam eden beş yıldızlı alternatif turizm otelinin, gelecek yıl hizmet vermeye başlayacak.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Göksu Mahallesi'nde inşaatı devam eden otelde incelemelerde bulunarak otelin sahibi Osman Çınar'dan, inşaatı bilgi aldı.

Otelin 200 oda, 500 yatak kapasiteli olduğunu ifade eden Çınar, geçen yıl nisan ayında inşaatına başlanan otelin gelecek sene yine nisan ayında hizmete girmesini hedeflediklerini söyledi.

Otel konseptinin alternatif turizm oteli olacağını ifade eden Çınar, "Otelimiz beş yıldızlı, lüks ve her türlü konfora sahip olacak. Normal turizm otellerine göre, Türk-İslam yaşamına uygun, alternatif turizm hizmeti vereceğiz. İnşallah tamamlanıp hizmet vermeye başladığımızda, turizm anlamında hem Kumluca'ya, hem bölgeye hem de ülkemize faydalı bir tesis olur" dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da, ilçeye ekonomik anlamda katkı sağlayacak, ilçenin turizmde öncülüğünü yapacak yeni tesislerin yapılıyor olmasından dolayı kendilerinin de büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Otel konseptinin alternatif olmasının da ayrıcalık olduğunu ifade eden Çetinkaya, "Ülkemiz, turizm anlamında deniz, kum, güneş, doğa, tarih, yayla ve alternatif turizm imkanlarıyla, dünya üzerinde ender özelliklere sahip olan ülkeler arasında. Aynı şekilde ilçemizde bu özelliklerin bir çoğuna sahip. Son yıllarda alternatif turizme eğilim artıyor. Bu anlamda otelin ülkemiz turizmine katkı sağlayacağını düşünüyor, ilçemize hayırlı  olmasını temenni ediyorum" dedi.