Kumluca Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı

Kumluca Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı
Kumluca Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirildi.Kumluca...

ANTALYA (AA) ? Kumluca Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

Kumluca Belediyesi topaltı salonunda yapılan toplantıya, 25 meclis üyesinden 22'si katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Çetinkaya, Kasım ayı meclis toplantısın meclis üyelerini bilgilendirme olarak yapılacağını, bundan dolayı ilçede yapılması planlanan imar planı tadilatlarını görüşeceklerini söyledi.

Daha sonra söz alan Kumluca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Şakir Yıldırım, Bağlık Mahallesi'nde yürürlükteki Nazım İmar Planı ile önerilen ve halen mevcut olan Yeni camii, Kaymakamlık binası ve değişikliğe konu 369 ada 5 parselin Kumluca Gödene yolu üzerinde bulunduğunu söyledi.

Plan değişikliğinin temel amacının, büyüyen ilçenin yeni ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için idari merkez kaydırması ile imar uygulaması sonucu ortaya çıkan imar parsel sınırları, plan sınırlarındaki uyumsuzluğun giderilmesi olduğunu ifade eden Yıldırım, imar planı değişikliğinin Yeni cami ve çevresi, resmi kurum alanı, Kaymakamlık binası, ucuz konut alanı ve çevresindeki fonksiyonları kapsadığını belirtti.

Meclis üyelerinin bilgilendirilmesinin ardından söz alan Belediye Başkanı Çetinkaya, 1/5000 ölçekli plan üzerinde yapılacak olan değişikliğin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandıktan sonra 1/1000 ölçekli plan değişikliklerinin de, Kumluca Belediye Meclisince görüşüleceğini bildirdi.