"Kumluca Devlet Hastanesi Geleceğini Planlıyor"

"Kumluca Devlet Hastanesi Geleceğini Planlıyor"
"Kumluca Devlet Hastanesi Geleceğini Planlıyor"
- Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından düzenlenen toplantıda, hastanenin hizmet hedefleri ele alındı

ANTALYA (AA) - Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşegül Alkan, hastaneye 3 milyon lira   yatırım gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Kumluca Belediyesi Konferans Salonu'ndaki "Kumluca Devlet Hastanesi Geleceğini Planlıyor" bilgilendirme toplantısında konuşan Başhekim Ayşegül Alkan, hedeflerini gerçekleştirme adına hastane personeliyle özverili şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Hastaneye tomografi, mamografi, MR, eforlu EKG, laparoskopi cihazlarını kazandırdıklarını belirten Alkan, şöyle konuştu:

"Yeni sedyeler, ameliyat masası gibi çok sayıda tıbbi cihaz ve malzeme aldık. Diyaliz ünitemizi ek bina ile bağımsız hale getirdik. Patoloji laboratuvarını açtık. Dijital röntgen cihazı kurduk. Hastanemiz 2011 yılından sonra muayene, hasta yatış, ameliyat oranları ve bütçe büyümesi açısından büyüme trendine girmiştir. Hastanemize kazandırılan, tıbbi cihaz, malzeme ve ekipmanların yanı sıra dalında profesyonelleşmiş, uzman hale gelmiş doktorlar göreve başlamıştır."

Alkan, hastanede kardiyoloji polikliniği açıldığını ve beyin cerrahi bölümüne atama yapıldığını belirterek, 300 bin lirası bağış, toplam 3 milyon liralık yatırım sağladıklarını kaydetti.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da başarısından dolayı hastane personelini kutladı.

Toplantıda, Kumluca Devlet Hastanesine maddi destek sağlayan hayırseverlere, plaket verildi.