Kumluca Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı

Kumluca Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı
Kumluca Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı
- Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu toplantısında, OSB'nin kurulması planlanan arazinin jeolojik yapısının incelenmesi ve arazi bedellerinin bağımsız eksperlerce tespiti kararı alındı

ANTALYA (AA) - Kumluca'da Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu toplantısında, OSB'nin kurulacağı arazinin jeolojik yapısının incelenmesi ve arazi fiyatlarının tespiti konuları görüşüldü.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KUTSO) gerçekleştirilen toplantıya, Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Günay, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda gider faturaları, 2014 yılı denetim raporu için gelen fiyat teklifleri, OSB'nin kurulacağı arazideki şahıslara ait mülklerin değer tespiti için değerleme şirketlerinden gelen teklifler görüşüldü.

Değer tespiti konusunda en uygun fiyatı veren firma ile anlaşma imzalanarak işe başlanılmasına karar verilirken, OSB'nin kurulacağı arazide heyelan riski olup olmadığıyla ilgili jeolojik zemin etüdü yapılması konusu da görüşüldü.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Günay, OSB'nin ilçeye, bölgeye ve ülkeye büyük bir ekonomik değer katacağına işaret etti. Günay, şöyle konuştu:

"Bu kadar önemli olan OSB'nin kurulacağı arazideki mülk sorunu ve arazinin yapısının heyelan yönünden uygun olup olmadığını tespit etmeden işe başlamak doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bu konuda gereken çalışmayı yaparak OSB'nin kurulacağı arazinin uygun olup olmadığını değerlendireceğiz. Aksi takdirde OSB için alternatif yer arayışına gidebiliriz."

Kumluca Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulunda görüşülen tüm gündem maddeleri oy birliğiyle karara bağlandı.