Kumluca HEM'den öğrencilere ücretsiz kurs başlattı

Kumluca HEM'den öğrencilere ücretsiz kurs başlattı
Kumluca HEM'den öğrencilere ücretsiz kurs başlattı
ANTALYA (AA) - Kumluca Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından, lise mezunu öğrencilere ücretsiz üniversite hazırlık kursu başlatıldı.Halk Eğitimi Merkezi...

ANTALYA (AA) - Kumluca Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından, lise mezunu öğrencilere ücretsiz üniversite hazırlık kursu başlatıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, liselerden mezun olup üniversite sınavlarına girecek öğrenciler için destekleme ve yetiştirme kursları başlatıldı. Kumluca Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, kurslar için 190 öğrencinin başvurduğunu ve bu öğrencilerin dokuz gurupta ders göreceklerini söyledi.

Altı derslikte kurslara başladıklarını ifade eden Tekdemir, şöyle konuştu:

"Sınıflarımızın yetersizliği yüzünden öğrencilerimiz sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümde derslere girebilecekler. Öğrencilerimizin başarısı için ne gerekiyorsa yapacağız. Bakanlığımızın belirttiği müfredat doğrultusunda dersler işlenecek ve düzenli olarak yapacağımız sınavlar ile öğrencilerimizin durumlarını takip edeceğiz. Başvurular kapsamında tüm branşlarda eksiksiz eğitim vereceğiz."

Eğitimlerin Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni binasında yapılacağını kaydeden Tekdemir, Antalya genelinde başvurulara bakıldığında en çok başvurunun Kumluca'dan yapıldığını, kendilerinin de zaman kaybetmeden kursları başlattıklarını belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına katılan öğrenciler de kendileri için böyle bir imkan hazırlayan Kumluca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek, kurslar sayesinde eksikliklerini ve üniversite sınavlarına daha iyi hazırlanacaklarını bildirdi.