Kumluca Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı

Kumluca Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı
Kumluca Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı
ANTALYA (AA) - Kumluca Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek, "Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi" düzenlenen törenle açıldı.Kumluca'daki Toplum ve...

ANTALYA (AA) - Kumluca Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek, " Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi" düzenlenen törenle açıldı.

Kumluca'daki Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nin açılış töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Kaymakam Polat Kara, ruh sağlığının beden sağlığının ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Merkezin faydalı olacağını düşündüğünü ifade eden Kara, emeği geçenlere, görev yapacak personele teşekkür etti ve tedavi görecek hastalara acil şifalar diledi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz da Kumluca'nın son yıllarda sağlık alanında büyük gelişmeler kaydettiği, bu gelişmelere bağlı olarak sağlık kurumlarının çeşitlendirildiğini belirtti.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçede sağlık kurumlarının yenilenmesi, yapımı konusunda ilçe halkının büyük destek ve katkı sağladığını ve sağlamaya da devam ettiklerini söyledi.

İlçede önemli bir eksikliğinde mevcut hastane binasında yapılması gereken yenileme ve acil bölümü olduğunu ifade eden Çetinkaya, "Bu konuda da gerek Kamu Hastaneleri Birliği, gerekse ilgili diğer kurumlarımızdan gereken desteği biran önce vermelerini istiyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kumluca Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nin açılış kurdelesi törene katılan protokol üyeleri tarafından kesildi. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Protokol

  ,

  toplum

  ,

  ilçe

  ,

  ruh

  ,

  hizmet