Kumluca Ziraat Odası, zeytin ve ceviz fidanı dağıtıyor

Kumluca Ziraat Odası, zeytin ve ceviz fidanı dağıtıyor
Kumluca Ziraat Odası, zeytin ve ceviz fidanı dağıtıyor
ANTALYA (AA) - Kumluca Ziraat Odası Başkanlığı tarafından üyelerine yeni yıl hediyesi olarak zeytin ve ceviz fidanıyla bıçak dağıtıldı.Kumluca Ziraat...

ANTALYA (AA) - Kumluca Ziraat Odası Başkanlığı tarafından üyelerine yeni yıl hediyesi olarak zeytin ve ceviz fidanıyla bıçak dağıtıldı.

Kumluca Ziraat Odasına aidatlarını yatıran yaklaşık 16 bin üye, istemeleri halinde dört zeytin fidanı, isterse de bir ceviz fidanı veya bir kurban bıçağı alabilecek.

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan, odaya kayıtlı yaklaşık 16 bin üyeleri bulunduğunu, bu üyelere zeytin ve ceviz fidanıyla bıçak dağıttıklarını söyledi.

Üyelerin fidan ve bıçak konusunda tercihi kendilerinin yaptığını ifade eden Kayhan, "Kumluca Ziraat Odası olarak ilçemize zeytinyağı fabrikası kurduk. Son zamanlarda zeytinyağının değeri giderek yükseliyor. Bu yüzden üreticilerimizi zeytin ve zeytinyağı üretimine teşvik etmek için zeytin fidanı dağıtıyoruz. Üyelerimize verdiğimiz ücretsiz zeytin fidanının dışında halkımıza da ücret karşılığı fidan temin ediyoruz" dedi.

Dağıtılan zeytin fidanlarının yağlık tür olduğunu bildiren Kayhan, arazisine zeytin fidanı dikmek istemeyen veya arazisi buna uygun olmayan üyelerine ise ceviz fidanı, bunu da istemeyene ise kurban bıçağı hediye ettiklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Hediye

  ,

  Ziraat

  ,

  Kurban