Kumluca'da 3. atış yarışması yapıldı

Kumluca'da 3. atış yarışması yapıldı
Kumluca'da 3. atış yarışması yapıldı
ANTALYA (AA) - Kumluca Atıcılar, Avcılar ve Amatör Balıkçılar Derneğince düzenlenen 3. Atış Yarışmaları sona erdi.Karacaören Mahallesi Çayağzı...

ANTALYA (AA) - Kumluca Atıcılar, Avcılar ve Amatör Balıkçılar Derneğince düzenlenen 3. Atış Yarışmaları sona erdi.

Karacaören Mahallesi Çayağzı mevkisinde gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye 'nin genelinden yaklaşık 350 kişi katıldı. Yarışmalar trap, hareketli 50 metre, sabit 100 metre ve sabit 50 metre kategorilerinde yapıldı.

Yarışmalar sonucunda trap atışlarında Uğur Özdemir birinci, Ramazan Elçin ikinci, Hasan Elçin üçüncü oldu. 100 metre sabit atışta Şifa Gelmez birinci, Burak Koltuk ikinci, Çetin Doğru da üçüncülüğü kazandı.

50 metre sabit atışlarında Şifa Gelmez birinci, Ali Atılgan ikinci, Çetin Doğru da üçüncülüğü elde etti. 50 metre hareketli atış yarışmalarında ise Adem Atılgan birinci, Uğur Havutçu ikinci, Derya Atakan da üçüncü oldu. Bayanlarda Derya Havutçu birinci, Songül Balaban ikinci, Filiz Galip de üçüncü geldi.

Yarışmalar sonucunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren atıcılar ve sponsorlara Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Avcılar, Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Derneği Başkanı Oktay Karakuş ve diğer dernek yöneticileri tarafından plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Başkan Çetinkaya, sportif amaçlı kuralar çerçevesinde yapılan bu tür etkinliklere belediye olarak destek verdiklerini, Kumluca'da bu etkinliğin üç yıldır düzenlenmesinin halktan gelen talep ve desteği gösterdiğini söyledi.

Dernek Başkanı Karakuş da bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri kurşun ve trap atış yarışmalarına halkın gösterdiği ilgiden memnun olduklarını, yarışları sportif etkinlikler çerçevesinde sürdürmeyi arzuladıklarını dile getirdi.

Yarışlara katkıda bulunan başta Kumluca Belediyesi ve diğer kurumlara teşekkür eden Karakuş, yarışmacıları bundan sonraki etkinliklere de beklediklerini kaydetti.