Kumluca'da 3 eşeğin silahla telef edildiği iddiası

Kumluca'da 3 eşeğin silahla telef edildiği iddiası
Kumluca'da 3 eşeğin silahla telef edildiği iddiası
ANTALYA (AA) - Kumluca'da bir kişinin 3 eşeği, ormanlık alanda silahla telef edilmiş halde bulundu.Belen Mahallesi'nde yaşayan Durmuş Aşık'ın 3...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da bir kişinin 3 eşeği, ormanlık alanda silahla telef edilmiş halde bulundu.

Belen Mahallesi'nde yaşayan Durmuş Aşık'ın 3 eşeği, 4 Ocak Pazar günü sahibi tarafından otlamaları için bağladığı ormanlık alandan kayboldu.

Durumu jandarmaya haber vererek şikayetçi olan Aşık, eşeklerini ormanda aradı ancak bir sonuç alamadı. Yaklaşık bir hafta sonra ormanlık alanda silahla eşeklerini telef edilmiş halde bulan Aşık, bunun, arasında husumet bulunan S.E. tarafından yapıldığını iddia etti. 

Aşık, AA muhabirine, sütlerini satarak geçimini sağladığını eşeklerin ikisinin hamile olduğunu, mart ayında yavrulayacaklarını söyledi.

Eşeklerini S.E'nin öldürdüğünü iddia eden Aşık, şöyle konuştu:

"Geçen yıl ekim ayında otomatik av tüfeği ile ateş edilmesi sonucu 15 atımdan 6'sı ölmüş, birinin de gözleri kör olmuştu. Bu olaydan dolayı S.E'den şikayetçi oldum. Eşeklerim kaybolmadan bir hafta önce evime giderken silahla yolumu keserek davadan vazgeçmesi söyledi. Ben de vazgeçmeyeceğimi belirttim. Sonra da bu olay oldu."

Aşık, eşeklerini öldüren kişiden davacı olduğunu kaydetti.

Eşeklerin telef edilmiş halde bulunduğu ormanlık alanda delil toplayan jandarma ekipleri de zanlı ve zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  haber

  ,

  hamile

  ,

  Pazar

  ,

  İddia

  ,

  jandarma