Kumluca'da 30 bin metrekare alanda parklar yapılacak

Kumluca'da 30 bin metrekare alanda parklar yapılacak
Kumluca'da 30 bin metrekare alanda parklar yapılacak
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından ilçe merkezinde üç ayrı noktaya yapılması planlanan parklar, bu yıl içerisinde tamamlanacak.Kumluca...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından ilçe merkezinde üç ayrı noktaya yapılması planlanan parklar, bu yıl içerisinde tamamlanacak.

Kumluca Belediyesi tarafından ikisi Yeni Mahalle'de, biri Karşıyaka Mahallesi'nde olmak üzere üç park yapımı için çalışmalara başlanıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, başkan yardımcıları, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileriyle park yapılacak alanlarda incelemelerde bulundu.

İlçede fark yaratacak  sosyal donatı alanları kazandırmak için çalıştıklarını ifade eden Çetinkaya, ihtiyaç duyulan bölgelerde şehrin dokusuna uygun özellikli parklar oluşturarak halkın kullanımına sunmak istediklerini söyledi.

Yapımına başladıkları üç parktan Karşıyaka Mahallesi Sanayi Sitesi yanındaki parkın 22 bin metrekare alana sahip olduğunu bildiren Çetinkaya, "Bu alana içerisinde yürüyüş yolu, koşu parkuru, çocuk oyun grubu, oturma alanları, köprü ve yeşil alanların bulunduğu güzel bir park projesi yapıyoruz. Böylece hem sanayi sitemizin yanında bir güzellik ortaya çıkacak hem de bu bölgedeki park ihtiyacını gidermiş olacağız" dedi.

Yeni Mahalle'de yapılacak iki parkın da birbirinden farklı konseptleri bulunacağını vurgulayan Çetinkaya, özellikle parklardan birinin portakal ağaçları içerisinde yapılacağını, park alanında bulunan mevcut ağaçların bozulmayacağını kaydetti.

Yeni Mahalle'de yapacakları 3 bin metrekare alana sahip park alanında portakal ağaçları bulunduğunu anlatan Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Buranın mevcut halini bozmadan parkımızı oluşturacağız. Parkımızda çeşme, oturma grupları, yürüyüş yolları bulunacak. Bu parkımızın özelliği, portakal çiçeği kokusu olacak. Diğer parkımız ise yaklaşık 4 bin 350 metrekare alana sahip. Bu parkımızın içerisinde ise basket ve voleybol sahaları, çocuk oyun grupları, açık hava spor aletleri, koşu parkuru ve yeşil alanlar bulunacak. Bu parkın özelliği de spor alanları olacak." 

Yapılacak parkların tamamını bu yıl sonuna kadar tamamlamayı planladıklarına dikkati çeken Çetinkaya, parkların Kumluca Belediyesinin kendi imkanlarıyla yapılacağını bildirdi.