Kumluca'da açık lise diploma töreni gerçekleştirildi

Kumluca'da açık lise diploma töreni gerçekleştirildi
Kumluca'da açık lise diploma töreni gerçekleştirildi
- Açık Öğretim Daire Başkanı Başyemenici: - "Türkiye'de 1,5 milyonu aşkın öğrencisiyle açık öğretim kurumları, büyük bir eksiği gideriyor"

ANTALYA (AA) - Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, 36 açık öğretim lisesi öğrencisine diplomaları verildi.

Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen açık öğretim lisesi diploma törenine katılan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açık Öğretim Daire Başkanı Mehmet Zeki Başyemenici, Türkiye 'de 1,5 milyonu aşkın öğrencisiyle açık öğretim kurumlarının büyük bir eksiği giderdiklerini söyledi.

2014-2015 eğitim öğretim yılı verilerine göre, 200 bin açık ortaokul, 320 bin mesleki açık lise ve 1 milyon açık öğretim lisesi öğrencisi bulunduğunu ifade eden Başyemenici, açık öğretim okullarından mezun olan birçok kişinin üniversite eğitimine devam ettiklerini belirtti.

Zamanında okuma imkanı bulamayan vatandaşlar için 1992 yılından bu yana hizmet verdiklerini anlatan Başyemenici, "Bugüne kadar çok sayıda vatandaşımız mezun oldu. Bundan sonra da eğitimlerimiz devam edecek" dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da belediye olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yaptığı çalışmalara destek verdiklerini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de ilçede 14 bine yakın öğrencinin örgün öğretim gördüğünü, Halk Eğitim Merkezi kurslarına ise 4 bin 500 civarında kişinin katıldığını bildirdi.

Konuşmaların ardından, halk oyunları kursiyerleri gösteri sundu. Daha sonra açık öğretim lisesinden mezun olan Kumluca'dan 30 ve Finike'den 6 öğrenciye, protokol üyeleri tarafından diplomaları verildi.