Kumluca'da "Avrupa Birliği'ni Tanıyalım" bilgi yarışması yapıldı

Kumluca'da "Avrupa Birliği'ni Tanıyalım" bilgi yarışması yapıldı
Kumluca'da "Avrupa Birliği'ni Tanıyalım" bilgi yarışması yapıldı
ANTALYA (AA) - Kumluca'da lise 10'uncu sınıflar arası "Avrupa Birliği'ni Tanıyalım" bilgi yarışması düzenlendi.Sultan Alpaslan İlkokulu toplantı...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da lise 10'uncu sınıflar arası " Avrupa Birliği'ni Tanıyalım" bilgi yarışması düzenlendi.

Sultan Alpaslan İlkokulu toplantı salonundaki yarışmaya, Sosyal Bilimler Lisesi, Mavikent Mustafa-Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi, Mesleki Teknik Ve Eğitim Lisesi (METEM), Beykonak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kumluca Anadolu Lisesi katıldı.

Yarışmada öğrencilere AB'nin ortak değerleri, temel haklar, AB kurumları, politikaları, programları, tarihi, genişlemesi, Türkiye 'nin katılım süresi, aday ülkelerin kültürü ve coğrafyası ile ilgili 12 soru soruldu.

Her soru için bir dakika süre verilen yarışmacılar, birinci olabilmek için kıyasıya mücadele etti. Yarışma sonunda 12 soruya da doğru cevap veren Mavikent Mustafa-Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi öğrencileri yarışmanın birincisi oldu.

Kumluca Milli Eğitim Ar-Ge sorumlusu Şaban Darıyemez, yarışmanın Türkiye genelinde 21 ilde yapıldığını ve il birincilerinin 8-11 Haziran tarihlerinde Ankara 'da düzenlenecek yarışmalarda illerini temsil edeceklerini söyledi.