Kumluca'da bu yıl iki Enduro yarışı düzenlenecek

Kumluca'da bu yıl iki Enduro yarışı düzenlenecek
Kumluca'da bu yıl iki Enduro yarışı düzenlenecek
-Kumluca Belediyesinin desteğiyle bu yıl ilçede iki Enduro motor yarışı düzenlenmesi kararlaştırıldı

ANTALYA (AA) ? Kumluca'da motokros yapan gençler, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında ilçede yapılması planlanan Enduro yarışları hakkında toplantı gerçekleştirdi.

Kumluca'da daha önce Beykonak Motorsporları Kulübü tarafından gerçekleştirilen Enduro yarışlarının, bundan böyle Kumluca Belediyesinin himayesinde yılda iki defa yapılması kararlaştırıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçede amatörce motorsporlarıyla uğraşan gençlerle düzenlediği toplantıda, gençlerin kendi aralarında gerçekleştirdikleri motorsporlarının bir disiplin altında, kurallı bir şekilde yapılması amacıyla ilçede Enduro yarışları düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.

Beykonak Mahallesi'nde daha önce Enduro yarışları yapıldığını hatırlatan Çetinkaya, aynı şekilde aynı parkurda tekrar yarışların yapılmasını planladıklarını, bu yarışların Motorsporları Federasyonuna kayıtlı, federasyon takviminde yer alan yarışlar olmasını istediklerini belirtti.

Çetinkaya, şunları söyledi:

"İlçemizde yaklaşık 40 civarında gencimiz motorsporlarıyla amatörce uğraşıyor. Bu gençlerimize destek olmak, halkımızın farklı bir heyecan duygusunu motorsporları adı altında yaşamasını sağlamak amacıyla ilçemizde Enduro yarışı yapılmasına karar verdik. Ancak gençlerimiz bu yarışların yılda iki defa yapılmasını, bu konuda kendilerinin gerekli altyapıyı hazırlayacaklarını belirttiler. Bizde biri ilkbaharda, diğeri ise sonbaharda olmak üzere ilçemizde iki defa Enduro yarışı yapılmasına karar verdik. İnşallah bu yarışlar ilçemize artı değerler katar ve bu yarışları geleneksel olarak devam ettiririz."

Motorsporları yapan sporcular için ilçede uygun birçok parkur bulunduğunu ve bu parkurlarda gençlerin değişik zamanlarda antrenman yaptıklarını kaydeden Çetinkaya, Beykonak Mahallesi'ndeki yarış parkurunun ise yarışlar ve seyirciler açısından en iyi alan olduğunu ifade etti.

Çetinkaya, toplantının ardından bir süre Beykonak Mahallesi'ndeki Enduro yarış pistinde motokros sporcularının gösterilerini izledi ve kendisi de bir yarış motoruna binerek sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


    ETİKETLER:

    Antalya

    ,

    Belediye