Kumluca'da Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri ele alındı

Kumluca'da Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri ele alındı
Kumluca'da Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri ele alındı
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi üst yöneticileri, Kumluca Belediyesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında görüş alışverişinde...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi üst yöneticileri, Kumluca Belediyesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü Faruk Karaçay, Büyükşehir İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, diğer hizmet birimi amirleriyle Kumluca Belediyesini ziyaret etti.

Heyet, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran ve birim müdürleriyle bir süre görüştü.

Görüşmede Başkan Hüsamettin Çetinkaya, hizmetler hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesinin Beykonak Mahallesi'ne asfalt, Karagöl Yaylası'na içme suyu gibi hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Çetinkaya, gelecekte Mavikent-Beykonak Toptancı Hallerinin birleştirilmesi, Adrasan imar planı, Kumluca-Finike ortak mezbahane yapımı, entegre katı atık düzenli depolama alanı konularında da çalışma yapılacağını bildirdi.

İlçe merkezinde bir kültür merkezi yapımı projelerinin de bulunduğunu ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Bunun yanında Beykonak Mahallesi'ne park yapımı, şehir merkezindeki yollarımızın sıcak karışım asfalt yapılması ve kırsal olarak değerlendirdiğimiz, ancak nüfus açısından yoğunluk arz eden bazı mahallelerimize içme suyu çalışmalarımızı planlanmış durumdayız. Planladığımız bu çalışmaları gerçekleştirdiğimizde, bizler hizmet etmenin mutluluğunu yaşarken, halkımız da hizmetlerden faydalanmanın rahatlığına kavuşmuş olacaklar."

İlçede bazı mahallelere gölet yapımı da planladıklarına değinen Çetinkaya, bu projelerin de hayata geçmesiyle Kumluca'nın tarımdaki değerinin bir kat daha artacağını vurguladı.

Bu konuda Büyükşehir Belediyesinden destek isteyen Çetinkaya, şunları söyledi:

"İlçemiz tarım konusunda önemli bir yere sahip. Ancak şu andaki duruma göre ilçemizde tarımsal faaliyet yılda 8 ila 10 ay arasında yapılabiliyor. Yapılmasını arzuladığımız ve proje çalışmaları devam eden göletler ile hem tarımsal sulama hem de yağışlar nedeniyle taşkınları önlemiş olacağız. Böylece ilçemizdeki tarımsal faaliyet süresi de 12 aya uzayacak ve ilçemizin tarımsal değeri da katlanacaktır."

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici de yapılacak çalışmalara imkanlar dahilinde destek olacaklarını bildirdi.