Kumluca'da gezici sinema gösterimlere başladı

Kumluca'da gezici sinema gösterimlere başladı
Kumluca'da gezici sinema gösterimlere başladı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçen yıl faaliyete geçirilen gezici sinema, bu sezonun ilk film...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geçen yıl faaliyete geçirilen gezici sinema , bu sezonun ilk film gösterimini, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptı.

İlk gösterimde izleyicilere "Vay başıma gelenler" adlı film gösterildi. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, gezici sinema ile amaçlarının, vatandaşları daha fazla kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle buluşturabilmek olduğunu ifade etti.

Gezici sinemanın ilçenin her mahallesinde yılda en az iki kez gösterim yapmasını arzuladıklarını belirten Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Bundan 30 yıl öncesi yazlık sinema keyfini yaşar, insanlar sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle bir araya gelirlerdi. Biz de bu düşünceden yola çıkarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından gezici sinemayı faaliyete soktuk. Kış aylarında gösterimine ara veren gezici sinemamız, tekrar sezon gösterilerine başladı. İnşallah halkımızın istekleri doğrultusunda güzel gösterimler gerçekleştiririz."


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  kış

  ,

  sezon

  ,

  film

  ,

  kültür

  ,

  sosyal

  ,

  yaşar