Kumluca'da hacı adayları için tören düzenlendi

Kumluca'da hacı adayları için tören düzenlendi
Kumluca'da hacı adayları için tören düzenlendi
ANTALYA (AA) - Kumluca'da bu yıl hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek vatandaşlar, düzenlenen törenle uğurlandı.Kumluca'da bu yıl Diyanet...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da bu yıl hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek vatandaşlar, düzenlenen törenle uğurlandı.

Kumluca'da bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı kafilesiyle hacca gidecek vatandaşlar için merkez Eski Camide tören düzenlendi. Törene hacca gidecek vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende konuşan İlçe Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, hac ibadetinin, her insana nasip olmadığını, hac ibadetinin nasip olan bir insan için yılların getirdiği bir coşku olduğu söyledi.

Hacı adaylarının heyecanını anlayabildiğini ifade eden Peşe, şöyle konuştu:

" Bugün burada nurlu yolculuğa çıkacak hacı adayı kardeşlerimiz için toplandık. Onların heyecanlarını yüzünden okuyoruz. Hacca giderken yaşanan coşku yılların getirdiği bir coşkudur. Yola çıkacak kardeşlerimiz bu hayali kim bilir kaç yıl önce kurmaya başlamıştır. İşte şimdi o yılların coşkusunu, birikimini hayata geçirmek için burada toplandılar. Yüce Allah hacca gitmeye niyet edipte gidemeyen vatandaşlarımıza en kısa zamanda gitmeyi nasip etsin."

Konuşmanın ardından hacı adayları yakınları ve törene katılan vatandaşlarla tek tek vedalaştı. Törende hacı adayları ve yakınları arasında duygulu anlar yaşandı.