Kumluca'da hortum meydana geldi

Kumluca'da hortum meydana geldi
Kumluca'da hortum meydana geldi
- Hortumdan zarar gören cami minaresi kontrollü şekilde yıkıldı - Hortum nedeniyle bazı sera ve evlerin çatılarında hasar oluştu

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kumluca ilçesinde meydana gelen hortumda, bazı sera, ev ve bir caminin minaresi zarar gördü. 

Kumluca'da etkili olan yağışın ardından hortum meydana geldi. İlçe merkezinde bazı işyerlerinin tabelaları, Hacıveliler ve Salur mahallelerindeki evlerin çatıları, ağaçlar ve bazı seralar zarar gördü.

Bu arada, Finike ilçesine bağlı Hasyurt ve Sahilkent mahallelerindeki bazı seralar ile evlerin de çatıları zarar gördü. 

Salur Mahallesi'ndeki Burunucu Camisi'nin minaresinde hortum nedeniyle hasar meydana geldi. 

Camide incelemelerde bulunan Kumluca Müftüsü Abdulmuttalip, gazetecilere yaptığı açıklamada, inceleme sonucunda minarenin yıkılmasına karar verildiğini söyledi. 

Minare, Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün çalışması sonucu çevreye zarar verilmeden kontrollü şekilde yıkıldı.

Finike ilçesine bağlı Sahilkent Mahallesi'nde çiftçilik yapan Durali Aydın , yağmur ve fırtınadan sonra oluşan hortumun seraların yıkılmasına neden olduğunu belirtti. Ürünlerinin zarar gördüğünü dile getiren Aydın, mağdur olduklarını bildirdi. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin, hortumda zarar gören seralarda hasar tespit çalışması başlattıkları bildirildi.