Kumluca'da kurban satış yeri belirlendi

Kumluca'da kurban satış yeri belirlendi
Kumluca'da kurban satış yeri belirlendi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kurbanlık satış yerini Göksu Mahallesi, Kavak yolu yanındaki boş alan...

ANTALYA (AA) ? Kumluca Belediyesi tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kurbanlık satış yerini Göksu Mahallesi, Kavak yolu yanındaki boş alan olarak belirlendi.

Kumluca Belediyesinden yapılan açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık satışlarının tek merkezde yapılacağı bildirildi.

Belirlenen alan dışında kurbanlık satışına izin verilmeyeceğini ifade edilen açıklamada, bu alan dışında satış yapıldığının tespit edilmesi halinde cezai işlem yapılacağı kaydedildi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, belediye olarak yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bazı önlemler aldıklarını bunların başında da kurbanlık satışının tek merkezinden yapılması olduğunu söyledi.

Kurbanlık satış alanı olarak belirlenen alanda, hayvan satıcılarına her türlü kolaylığı sağladıklarını ifade eden Çetinkaya, belirlenen alan dışında kurbanlık hayvan satışı yapılmaması konusunda hayvan satıcılarından da duyarlılık beklediklerini belirtti.

Çetinkaya, "Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bazı ek tedbirler aldık. Bunların başında sağlık, hijyen ve güvenlik kontrolünün daha iyi yapılabilmesi adına, kurbanlıkların tek merkezde satılmasını kararlaştırdık. Bu alanı zabıta ekiplerimiz sürekli kontrol ediyorlar. Bu alanda hayvan satıcılarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılanması için çalışmalar yapıldı. Kurbanlık hayvanların satışının tek merkezde yapılması, hem satıcılarımız hem de kurbanlık hayvan alacak vatandaşlarımız adına daha rahat olacağını ümit ediyoruz" ifadesini kullandı.

Geçen yıllarda yaklaşık 7 ile 9 bin arasında küçükbaş hayvanın kurbanlık olarak satıldığını hatırlatan Çetinkaya, bu yıl da yine bu rakamlar civarında kurbanlık hayvanın satılacağını tahmin ettiklerini bildirdi.