Kumluca'da muhtarlar için bina yapımına başlandı

Kumluca'da muhtarlar için bina yapımına başlandı
Kumluca'da muhtarlar için bina yapımına başlandı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesi Jandarma Sokak'ta, tüm muhtarların ortak kullanabileceği çok amaçlı muhtarlık binasının...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesi Jandarma Sokak'ta, tüm muhtarların ortak kullanabileceği çok amaçlı muhtarlık binasının temeli atıldı.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Hüseyin Gürkan Parkı içinde, ilçedeki tüm muhtarların ortak kullanabilecekleri muhtarlık binası inşaatında, mahalle muhtarlarıyla incelemelerde bulundu. Başkan Çetinkaya, binada tüm muhtarların işlemlerini rahatça yapabilmelerine olanak sağlamak, vatandaşlarla muhtarların bulunma noktası oluşturmak istediklerini söyledi.

Binada toplantı salonu, çay ocağı ve sekretaryanın bulunacağını belirten Çetinkaya, şöyle konuştu:

" Büyükşehir Yasası ile belediyemizin sınırları, dolayısıyla hizmet alanlarımız genişledi. Şu anda ilçemizde 41 mahalle muhtarımız var. Muhtarlarımız ile vatandaşlarımızı tek bir adreste buluşturmak, muhtarlarımıza daha rahat bir ortamda hizmet vermelerini sağlamak amacıyla belediye olarak muhtarlık binası yapmaya karar verdik. İnşaat başladık, inşallah nisan ayında gerçekleştireceğimiz 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinliklerimize kadar inşaatı tamamlayarak, festivalimiz etkinlikleri çerçevesinde muhtarlarımıza hediye etmiş olacağız."

Muhtarlık binasında belediyeden bir görevliyi istihdam edeceklerine değinen Çetinkaya, mahalle muhtarlarının daha güzel bir ortamda çalışmalarına ve vatandaşların muhtarlara daha kolay ulaşabilmelerine olanak sağlayacak binanın ilçeye ve tüm muhtarlara hayırlı olmasını diledi.