Kumluca'da okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi

Kumluca'da okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi
Kumluca'da okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi
ANTALYA (AA) - Kumluca'da anaokullarının katılımıyla okul öncesi eğitim şenliği gerçekleştirildi.Şenlik öncesinde ilçedeki tüm anaokullarının...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da anaokullarının katılımıyla okul öncesi eğitim şenliği gerçekleştirildi.

Şenlik öncesinde ilçedeki tüm anaokullarının katılımıyla hükümet konağı önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyüş yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, okul öncesi eğitimin çocukların eğitim öğretim hayatında büyük önemi olduğunu söyledi.

Okul öncesi eğitim ile çocukların kendilerine öz güvenlerinin geliştiğini ifade eden Girgin, şöyle konuştu:

" Bugün burada okul öncesi eğitim gören öğrencilerimiz, okulda öğrendiklerini sergiliyorlar. Herkesin dikkatle izlemesini istiyorum. Çünkü çocuklarımız bugün bir yıllık hasılatlarını ortaya koyacaklar. Onlara vereceğimiz destek, onlara duyacağımız güven, kendimize ve geleceğimiz olan destek ve güven olacaktır."

Konuşmanın ardından ilçede bulunan anaokulu öğrencileri, hazırladıkları gösterini sundu. Gösterileri Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti Antalya milletvekili adayı Sena Nur Çelik, daire amirleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar izledi.