Kumluca'da okullara kırtasiye ve temizlik malzemesi yardımı

Kumluca'da okullara kırtasiye ve temizlik malzemesi yardımı
Kumluca'da okullara kırtasiye ve temizlik malzemesi yardımı
ANTALYA (AA) - Kumluca Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ilçe genelindeki okullara temizlik ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.Milli Eğitim Bakanlığı Destek...

ANTALYA (AA) - Kumluca Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ilçe genelindeki okullara temizlik ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen ödenekle alınan temizlik ve kırtasiye malzemeleri, Kumluca genelindeki ilkokul ve ortaokul müdürlüklerine törenle verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, törende yaptığı açıklamada, okulların fiziki iyileştirmelerinin yanında temizlik ve kırtasiye malzemesi temini de yaptıklarını söyledi.

Amaçlarının "sağlıklı okul, sağlıklı çevre ve sağlıklı toplum" olduğunu anlatan Girgin, şöyle konuştu:

"İdareci ve öğretmen arkadaşlarımız her türlü olumsuzlukları ortadan kaldırarak eğitim ve öğretim kalitesini artırmak için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Eğer okul başarısı istiyorsak okullarımızın temiz ve hijyenik olması gerekir. Öğrencilerin temizlik alışkanlıkları edinmelerinde, sağlıklı, temizliğe önem veren bireyler olarak yetiştirmelerinde, okulların ve okul tuvaletlerin temiz, ferah ve sağlıklı ortamlara dönüştürülmelerinde biz eğitimcilere büyük görevler düşmektedir."

Konuşmanın ardından okullara yaklaşık 35 bin lira tutarında temizlik malzemesi ile 25 bin lira tutarında kırtasiye malzemesi dağıtıldı.