Kumluca'da "Regaip Kandili" özel programı düzenlendi

Kumluca'da "Regaip Kandili" özel programı düzenlendi
Kumluca'da "Regaip Kandili" özel programı düzenlendi
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından "Regaip Kandili" dolayısıyla şiir dinletisi ve sohbet programı düzenlendi.Kumluca Belediyesi tarafından...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından "Regaip Kandili" dolayısıyla şiir dinletisi ve sohbet programı düzenlendi.

Kumluca Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Regaip Kandili" özel programına, Kaymakam Canan Hançer Baştürk, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program öncesi Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilahi okundu. Daha sonra Antalya Müftüsü Osman Artan tarafından, Regaip Kandili hakkında sohbet edildi. Regaip Kandili'nin, İslam dünyasında üç aylar olarak bilinen kutsal ayların başlangıcı olarak kabul edildiğini ifade eden Artan, "Regaip, kelime anlamı olarak rağbet edilen , kıymetli olan demektir. Gelin biz de bu anlama uygun hareket edelim. Bu üç ayların başlangıcında, bugünlere kıymet verelim, rağbet edelim" dedi.

Sohbetin ardından sunucu Serdar Tuncer, şiirler okuyarak, Hz Muhammed'in hayatından yaşanmış olayları ve insan hayatında olması gereken iyi halleri anlattı.