Kumluca'da sıcak karışım asfalt çalışması başlatıldı

Kumluca'da sıcak karışım asfalt çalışması başlatıldı
Kumluca'da sıcak karışım asfalt çalışması başlatıldı
ANTALYA (AA)  - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçede sıcak karışım asfalt çalışmasına başlandığını bildirdi. Çetinkaya, gazetecilere...

ANTALYA (AA)  - Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçede sıcak karışım asfalt çalışmasına başlandığını bildirdi. 

Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kumluca Belediyesi'nin ortak çalışması sonucu Bağlık Mahallesi, Jandarma Sokak, Zeytinli Mezarlığı ve Rhodiapolis Antik Kenti yolunda sıcak karışım asfalt dökümüne başlandığını söyledi.

Çalışmaların ay sonuna tamamlanmasının planlandığını ifade eden Çetinkaya, sıcak karışım asfalt dökülecek yol güzergahında belediye ekiplerinin daha önce altyapı, enerji, haberleşme ve kanalizasyon gibi çalışmaları yaptıklarını kaydetti

Yolun sıcak karışım asfalt olmasıyla özellikle Rhodiapolis Antik Kenti'ne ulaşımın daha rahat olacağını belirten Çetinkaya, "Yolun bir bölümü daha önce asfaltlanmış, bir bölümünde ise genişletme yapılmıştı. Şu anda yol güzergahında enerji, haberleşme ve kanalizasyon gibi altyapı çalışmaları halen devam ediyor. Bir taraftan da 5 kilometre uzunluğundaki yola sıcak karışım asfalt dökümü yapılıyor" dedi. 

Çetinkaya desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.