Kumluca'da sıcak karışım asfalt dökümüne başlanıldı

Kumluca'da sıcak karışım asfalt dökümüne başlanıldı
Kumluca'da sıcak karışım asfalt dökümüne başlanıldı
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi tarafından ilçe genelinde bu yaz 10 kilometre sıcak karışım asfalt döküleceği...

ANTALYA (AA) ? Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi tarafından ilçe genelinde bu yaz 10 kilometre sıcak karışım asfalt döküleceği bildirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi tarafından ilçe genelinde bu sezon dökülecek sıcak karışım asfalt çalışmalarının başlaması dolayısıyla incelemelerde bulundu.

Başkan Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, büyükşehir olmanın avantajlarından birinin de bu gibi büyük hizmetlerin daha çabuk ve daha kapsamlı şekilde yapılması olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in sıcak karışım asfalt yollar hakkında (kaymak gibi yol) ifadesini kullandığını ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"İnşallah ilçemizde de yollarımız bu çalışmayla kaymak gibi olacak. Biz belediye olarak sıcak karışım asfalt yapılacak bölgelerimizin alt yapılarını tamamladık. Büyükşehir Belediyemiz de bu yollarımızı sıcak karışım asfalt yapacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel olmak üzere ilçeler koordinatörü İsa Akdemir ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Akdemir de Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerde sıcak karışım asfalt çalışması yürüttüklerini, Kumluca'dan önce Demre ve Finike'de aynı çalışmaların yapıldığını kaydetti.

İlçelerde yolların standardının yükseltilmesi için büyük yatırımlar yaptıklarını dile getiren Akdemir, şöyle devam etti:

"Amacımız tüm ilçelerimizde yollarımızı sıcak karışım asfalt yapabilmek ancak önceliğimiz yolların altyapıların tamamlanması. Daha önce başka ilçelerimizde asfalt çalışması yapmıştık, bugün de Kumluca'da yapıyoruz. Kumluca'da yapacağımız çalışmanın üç kilometresi Yeni Mahalle'de, yedi kilometresi ise ilçenin değişik bölgelerinde olacak. İnşallah bundan sonraki süreçte imkanlarımız dahilinde diğer yollarımızı da bu şekilde asfaltlamış oluruz."

Büyükşehir ekiplerine destek veren Kumluca Belediyesi ekiplerine teşekkür eden Akdemir, Kumluca'daki çalışmaların yaklaşık 15 günde tamamlanmasının planlandığını bildirdi.