Kumluca'da ücretsiz MEB destekleme kursları açılacak

Kumluca'da ücretsiz MEB destekleme kursları açılacak
Kumluca'da ücretsiz MEB destekleme kursları açılacak
ANTALYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan yönerge doğrultusunda Kumluca'da ortaokul, lise ve mezun olan öğrencilere yönelik,...

ANTALYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) tarafından hazırlanan yönerge doğrultusunda Kumluca'da ortaokul, lise ve mezun olan öğrencilere yönelik, ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları açılacağı bildirildi.

Kumluca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, yaptığı yazılı açıklamada, "Çocuklarımız yarınlarımızdır" sloganıyla çıktıkları yolda, ders çalışma sistemlerinin sosyal hayattan uzaklaşmadan oluşması için çocuklara türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Öğrencilerin temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavlarında emsallerinden bir adım önde olmaları için planladıkları kurslarda amaçlarına ulaştıklarını belirten Girgin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Amacımız, çocuklarımızın sorgulayan, araştıran, yeteneklerinin farkında olan sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarla ilgilenen bireyler olmasıdır. Sonuç olarak yaz döneminde ve yeni eğitim öğretim yılında ücretsiz olarak açmayı planladığımız destekleme ve yetiştirme kurslarında yavrularınızı, öğrencilerimizi de görmek istiyoruz. Velilerimiz, öğrencilerimizin kursları ile ilgili herhangi bir ücret ödemeden bu kurslara gönül ferahlığıyla gönderebileceklerdir."

Okullarda işlenen derslerin yanı sıra sosyal ve sportif alanlarda da etkinlikler düzenlenebileceğini belirten Girgin, sınıfların en fazla 20 öğrenci olacak şekilde planlanacağını kaydetti.

Yaz kursu başvurularının 14 Ağustos'a kadar yapılabileceğine değinen Girgin, kursun 17 Ağustos-13 Eylül tarihleri arasında yapılacağını, 2015-2016 eğitim öğretim yılı kurslarının ise 1 Ekim'de başlayacağını bildirdi.