Kumluca'da vatandaşlara aşure dağıtıldı

Kumluca'da vatandaşlara aşure dağıtıldı
Kumluca'da vatandaşlara aşure dağıtıldı
ANTALYA (AA) - Kumluca'da merkez Eski Cami cemaati tarafından organize edilen aşure etkinliğinde, vatandaşlara yatsı namazı sonrası aşure ikram...

ANTALYA (AA) - Kumluca'da merkez Eski Cami cemaati tarafından organize edilen aşure etkinliğinde, vatandaşlara yatsı namazı sonrası aşure ikram edildi.

Aşure etkinliğinde, yatsı namazı sonrası din görevlileri tarafından cemaate Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, Muharrem ayının fazileti anlatıldı.

Daha sonra ilçe Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, tarafından hatim duası yapıldı. Namazın çıkışında ise giderleri cemaat tarafından karşılanarak hazırlanan aşure cami bahçesinde vatandaşlara ikram edildi.

Kumluca Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi olduğunu, bu amaçla cami cemaati tarafından böyle bir güzel organizasyon gerçekleştirildiğini söyledi.

Peşe, şöyle konuştu:

"Hicri takvime göre yeni bir yıla başladık. Bu çerçevede Eski Cami cemaatinin yapmış olduğu bu güzel davranış bizleri ve katılımcılarımızı mutlu etti. Yaptıkları bu güzellik sevap hanelerine artı olarak yazılacaktır. Bu etkinliğin, son zamanlara çokça ihtiyaç duyduğumuz, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vesile olmasını niyaz ediyorum."