Kumluca'da vatandaşlara tapu dağıtıldı

Kumluca'da vatandaşlara tapu dağıtıldı
Kumluca'da vatandaşlara tapu dağıtıldı
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi Gücük mevkisindeki hisseli araziler üzerinde yapılan 18 uygulaması sonucu...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi Gücük mevkisindeki hisseli araziler üzerinde yapılan 18 uygulaması sonucu vatandaşlara tapularının dağıtımı gerçekleştirildi.

Kumluca Belediyesi toplantı salonunda yapılan tapu dağıtım törenine Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, İmar ve Şehircilik Müdürü Şakir Yıldırım ve tapu sahibi vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Başkan Hüsamettin Çetinkaya, yaklaşık 80 dönüm alana İmar Kanunu'nun 18. maddesi uyarınca çalışma yaptıklarını, alanın 55 dönümünde 13 imar adası ile 70 adet arsa oluştuğunu söyledi.

Yapılan çalışmayla 25 dönüm alanın yol, otopark ve yeşil alan haline getirildiğini ifade eden Çetinkaya, "Uzun zamandır, mülkiyet ve tapu sorunu yaşanan bu mevkinin sorununu böylece çözdük. İmar Müdürlüğümüz başta olmak üzere sizler burada böyle bir çözüm bulunması için büyük katkı sağladınız. Ben herkes adına hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah buranın da sorununu böylece çözüme kavuşturduk" dedi.

Konuşmanın ardından Çetinkaya, temsili olarak iki vatandaşa tapularını verdi. Daha sonra İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hak sahibi 140 vatandaşa tapuları dağıtıldı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Karşıyaka

  ,

  Belediye

  ,

  Arsa

  ,

  başkan