Kumluca'daki heyelan

Kumluca'daki heyelan
Kumluca'daki heyelan
-Güzören Mahallesi'nde kayan toprağın önünde set oluşan Kauçuk Deresi'nde su birikmeye başladı -Kaymaların devam ettiği bölgede, belediye, AFAD ve DSİ ekipleri de incelemelerde bulundu

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesine bağlı Güzören Mahallesi'nde üç gün önce başlayan heyelan riskinin halen devam ettiği bildirildi.

Güzören Mahallesi, Düzekin mevkisinde üç gün önce başlayan ve vatandaşlara ait sera ve zeytin bahçelerinin zarar görmesine, çevredeki ağaçların devrilmesine yol açan heyelan, zaman zaman devam ediyor.

Yaklaşık 300 dekarlık alanı etkileyen heyelanda, kayan toprağın set oluşturduğu Kauçuk Deresi'nde su seviyesi yükseldi.

Güzören Mahallesi Muhtarı Selahattin Okur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, heyelanın ilk güne göre az da olsa devam ettiğini, kayan toprağın önünde set oluşan Kauçuk Deresi'nde su birikmeye başladığını kaydetti.

Heyelanda evleri boşaltılan üç ailenin, yakınlarının yanına yerleştirildiğini ifade eden Okur, "Heyelan ilk güne göre az ama hala devam ediyor. Belediyemiz, AFAD ekipleri, DSİ yetkilileri gelerek bölgede incelemelerde bulundular. Şu an için yapılabilecek bir şey yok. Bekleyip zamanla ne olacağını hep birlikte göreceğiz" dedi.

- "Büyüklerimizden yardım bekliyoruz"

Güzören Mahallesi'nde yaşayan ve heyelan nedeniyle evini boşaltan 82 yaşındaki Mehmet Öztürk ise 50 yıldır bölgede bu büyüklükte bir heyelan görmediğini söyledi. Öztürk, heyelan bölgesini sürekli izlediğini ve toprağın kayma anına şahit olduğunu ifade etti.

Heyelanda sera ve zeytinliği zarar gören, evini ise tehlikeli olduğu için boşaltan Süleyman Öztürk de heyelandan bir kısmı etkilenen serasını kurtarmaya çalıştıklarını bildirdi.

Sera içindeki ürünlerin bir kısmını kurtardıklarına değinen Öztürk, "Tek sevincimiz, can kaybımız yok. Allah daha beterinden korusun. Sadece büyüklerimizden yardım bekliyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  AFAD

  ,

  zaman