Kumluca'daki heyelan

Kumluca'daki heyelan
Kumluca'daki heyelan
- Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya: "Heyelandan çıkardığımız ders; insanoğlu olarak doğaya çok fazla müdahale etmememiz gerektiğidir"

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesine Bağlı Güzören Mahallesi'nde yaklaşık 15 gündür devam eden heyelan bölgesinde incelemelerde bulunan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, insanoğlunun binlerce yılda oluşan doğaya fazla müdahale etmemesi gerektiğini gördüklerini söyledi.

Çetinkaya, yaklaşık 15 gündür heyelanın devam ettiği Güzören Mahallesi'ndeki heyelan bölgesinde incelemeler yaparak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Güzören Mahallesi'nin bir çok yerinde heyelanlar meydana geldiğini ifade eden Çetinkaya, heyelan bölgesindeki toprak kaymalarının vatandaşların evleri için risk oluşturduğu bölgelerde, vatandaşlardan evlerinin tahliyesinin istendiğini belirtti.

Şuana kadar dokuz vatandaşın birinci derece evlerini tahliye ettiklerini, sekiz vatandaşında ikinci derecede heyelan riski taşıdıkları gerekçesiyle evlerinin tahliye etmelerinin istendiğini kaydeden Çetinkaya, devlet olarak evlerini tahliye etmeleri istenen vatandaşlara da kısa sürede çözüm bulunması için çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Kumluca ilçesinde 13-15 Ocak tarihlerinde etkili olan aşırı yağışların ardından Güzören Mahallesi'nde heyelan başlamış, heyelanda vatandaşlara ait ev, sera ve zeytin bahçeleri zarar görmüş, heyelan bölgesinde ilk etapta üç vatandaşa ait ev boşaltılmış, ardından da boşaltılan ev sayısı dokuza çıkmış, ikinci derece risk taşıyan sekiz evin boşaltılması için vatandaşlara tebligat yapılmıştı. 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  tahliye

  ,

  derece

  ,

  müdahale