Kumluca'daki yangın söndürüldü

Kumluca'daki yangın söndürüldü
Kumluca'daki yangın söndürüldü
ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesinde çıkan yangın, ekiplerin etkili müdahalesi sonucu söndürüldü. Kumluca'ya bağlı Salur Mahallesi'nde akşam saatlerinde...

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesinde çıkan yangın, ekiplerin etkili müdahalesi sonucu söndürüldü. 

Kumluca'ya bağlı Salur Mahallesi'nde akşam saatlerinde yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına, Kumluca Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler ve Kumluca itfaiye ekipleri karadan; yangın söndürme helikopteri ise havandan müdahale etti. 

Ekiplerin bir saatlik çalışması sonucu kontrol altına alınan yangında sera atıkları ve yol kenarındaki kuru otluk alan yandı. 

Kumluca Orman İşletme Müdürü Mehmet Şakir Güneri, orman yangınları konusunda hassas dönemde olunduğunu hatırlatarak, vatandaşların bu konuda dikkatli olmasını istedi.

Güneri, bu sezon çıkan tüm yangınların sera atıklarından kaynaklandığını ifade ederek, "Vatandaşlarımızı bir kez daha sera atıklarını gelişigüzel dökmemeleri konusunda uyarıyorum. Sera atıkları çok çabuk alev alıyor ve atıklar orman yangınlarına sebep olabiliyor. Atıkları bu şekilde döken vatandaşlarımız hakkında yasal işlem yapılacak" diye konuştu.

Yangına eden olan sera atıklarını döken kişilerin belirlenmesi için jandarma  soruşturma başlattı.