Kumlucalı kasaplar, sorunlarını anlattı

Kumlucalı kasaplar, sorunlarını anlattı
Kumlucalı kasaplar, sorunlarını anlattı
ANTALYA (AA) - Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) Başkanı Fatih Durdaş önderliğinde, Kumluca'da faaliyet gösteren kasaplar Kumluca Belediye Başkanı...

ANTALYA (AA) - Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) Başkanı Fatih Durdaş önderliğinde, Kumluca'da faaliyet gösteren kasaplar Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan KUTBO Başkanı Fatih Durdaş, ilçede faaliyet gösteren kasapların yaşadıkları sıkıntıların başında kesim ücretlerinin artırılması olduğunu ifade etti. Nakliye ve mezbahanede bazı eksiklikler olduğunu anlatan Durdaş, şunları söyledi:          

"Geçen yıl 30 Mart'a kadar Kumluca Belediyesi mezbahanesini kullanan kasap arkadaşlarımız, büyükbaş hayvanlar için 20 lira , küçükbaş hayvanlar için ise 5 lira ödüyorlardı. Bu yıl bu fiyatlar büyükbaşlarda 75 liraya, küçükbaşlarda ise 22 liraya yükseltildi. Kasap arkadaşlarımız hayvanlarını kendileri kesiyorlar, temizliğini kendileri yapıyorlar, bir tek nakliyesi büyükşehir belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Mezbahaneye en uzak kasap arkadaşımızın yeri bir kilometre. Geçen yıla göre yapılan artış, verilmeyen hizmet karşısında çok yüksek."

Hayvanların büyükşehir tarafından kesilmesi, temizlenmesi ve nakliyesi halinde uygulanan ücrete kasap esnafının herhangi bir itirazı olmadığını vurgulayan Durdaş, bu sıkıntıların aşılması konusunda Başkan Çetinkaya'dan yardım istedi.

Çetinkaya da sorunların çözümü konusunda ilgili yerlerle görüşeceğini söyledi. 30 Mart'tan sonra birçok hizmet uygulamasının büyükşehir belediyesine geçtiğini hatırlatan Çetinkaya, uygulamada halen bazı aksaklıklar olabildiğini vurguladı.

Sıkıntıların diyalogla çözülebileceğini ifade eden Çetinkaya, "İnşallah en kısa sürede çözüme kavuşur sizler de bu sıkıntıları yaşamazsınız" diye konuştu.