Kumluca'ya kar yağışı vatandaşları sevindirdi

Kumluca'ya kar yağışı vatandaşları sevindirdi
Kumluca'ya kar yağışı vatandaşları sevindirdi
- Kumluca'ya uzun yıllar sonra yağan kar, vatandaşları sevindirdi

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesine bağlı Belen, Yazır, Yeşilköy ve Erentepe mahallelerinin yüksek kesimlerine kar yağdı.

Kumluca'ya bağlı yaklaşık 400-500 metre rakımlı Belen, Yazır, Yeşilköy ve Erentepe mahallelerinin bazı bölgelerine  sabah saatlerinden itibaren kar yağmaya başladı. Karayolları ekipleri, kar yağışının etkili olduğu Belen'de çalışmalara başladı.

Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllar sonra Kumluca'ya kar yağmasının çok güzel olduğunu ve bu güzelliği yaşamak isteyen vatandaşların Belen'e adeta akın ettiklerini söyledi.

Kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ifade eden Falay, "Kumluca ilçemize bağlı Belen mevkisi, yaklaşık 450-500 metre rakımlı. Burada, kar yağışı yaşanıyor. Uzun süredir yağmayan ve alışık olmadığımız bir durum" dedi.

Kar yağışını görmek için Belen'e giden vatandaşlardan Enver Demiröz, uzun yıllardır Kumluca'da kar görmediklerini söyledi. Demiröz, "Yaklaşık 5-6 santim kar yağmış. Kar yağışından dolayı çok mutlu olduk, çok güzel bir ortam. Burada kar topu oynadık" diye konuştu.

Kar yağışı devam eden Kumluca-Antalya karayolu 10-20. kilometrelerinde trafik ekipleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için sürücüleri dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Sabah

  ,

  başkan

  ,

  kar