Kumluca'ya sanayi parkı yıl sonuna kadar tamamlanacak

Kumluca'ya sanayi parkı yıl sonuna kadar tamamlanacak
Kumluca'ya sanayi parkı yıl sonuna kadar tamamlanacak
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından sanayi sitesi batısında yapımı devam eden yaklaşık 22 bin metrekare alana sahip Sanayi Parkı'nın yıl...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi tarafından sanayi sitesi batısında yapımı devam eden yaklaşık 22 bin metrekare alana sahip Sanayi Parkı'nın yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

Yapımı devam eden Sanayi Parkı'ndaki çalışmaları yerinde inceleyen Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çetinkaya, belediye olarak Sanayi Sitesi batısına yaptıkları parkın, hem bölgeye hem ilçeye ayrı bir prestij kazandıracağını söyledi.

Parkın yıl sonuna kadar tamamlanmasını hedeflediklerini kaydeden Çetinkaya, parkın sanayi sitesi ve çevresinde bir cazibe merkezi oluşturacağını belirterek, "İlçede fark yaratacak, sosyal donatı alanları kazandırmak için çalışıyoruz. Sanayi sitemiz yanındaki alanda yapımı süren bu parkımızın içerisinde yürüyüş yolu, koşu parkuru, çocuk oyun grubu, oturma alanları, köprü ve yeşil alanları bulunuyor. Böylece hem sanayi sitemizin yanında bir güzellik ortaya çıkacak hem de bu bölgedeki park ihtiyacını gidermiş olacağız" dedi.

Park alanında kalıcı yeşil alan oluşturmak istediklerini de kaydeden Çetinkaya, bu konuda parkın ağaçlandırmasını yaparken bu özellikli ağaçlar dikileceğini ve parkların tamamının Kumluca Belediyesi'nin kendi imkanlarıyla yapıldığını bildirdi.