Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek: - "Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarımızı tamamladık"

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı.

Konyaaltı'nda Siteler Mahallesi Anadolu Caddesi Akdeniz Üniversitesi batı çıkışı ile Hurma Mahallesi Boğaçayı Caddesi Çakırlar yolu girişi kurban satış yerleri olarak belirlendi. 

Liman Mahallesi kapalı pazarı, Siteler Mahallesi kapalı pazarı ve Pınarbaşı kapalı pazarı küçükbaş hayvan kesimi, Altınkum Mahallesi kapalı pazarında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesimi yapılması kararlaştırıldı.

- Kurbanlıklar ultrason ile muayene edildi

Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kurban satış noktalarında denetim yaptı. Veteriner hekimler, büyük ve küçükbaş bütün kurbanlıkların sağlık raporunun olup olmadığı, kurbanlıkların taşındığı aracın dezenfeksiyon belgesinin bulunup bulunmadığı, getirilen kurbanlıkların pasaportunun olup olmadığı ve kulak küpelerinin bulunup bulunmadığını kontrol etti.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca kurbanlıklarda ultrason kontrolü yaptı. Veteriner hekimler, kurban satış noktalarında hayvanların hamile olup olmadıklarını ultrason cihazıyla kontrol etti. 

Denetimlere katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçede tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Vatandaşlardan kurbanlık alırken dikkatli olmalarını isteyen Başkan Böcek, özellikle kurbanlıkların kulaklarında bulunan numaralı küpelerin çok önemli olduğunu hatırlattı.

Böcek, küpelerin hayvanın nüfus cüzdanı gibi olduğunu ifade ederek, "Devlet kontrolündeki bütün hayvanlarda bu numara bulunur. Numarasız hayvanların kaçak ve hastalıklı olma ihtimali çok yüksektir" dedi.

Kurbanlık almaya gelen vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Böcek, tüm ilçe halkı ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladığını bildirdi.