Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Bütün hemşehrilerimizin ve bayramlarını Antalya'da geçiren vatandaşlarımızın mübarek bayramlarını tebrik ediyorum"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türel, mesajında, bayram vesilesiyle Türkiye 'nin birliği, dirliği, istikrarı, kardeşliğinin güçlenmesi ve bütün İslam aleminin huzur bulması, vatan savunması için canlarını siper eden asker ve polislerin muvaffakiyetleri için dua etiklerini belirtti.

Bayramın milletin yeni bir kucaklaşmasına vesile olmasını dileyen Türel, "Şehitlerimizin aziz hatıralarının hepimizi birleştirmesini, ocaklara düşen evlat, eş, baba, kardeş acısı ateşinin son bulmasını, bu vatanın bütün evlatlarının bütün fitne ve tuzakları boşa çıkararak el ele, omuz omuza, büyük Türkiye'nin kutlu geleceğine birlikte yürümesini yüce Allah'tan niyaz ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Türel, Kurban Bayramı'nın kardeşlik ruhuyla ekmeğini, aşını, acısını, sıkıntısını paylaşarak, bu zor imtihan günlerini aşacağına, birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dostluğu  en sıcak şekilde hissedeceğine ve hissettireceğine inandığını vurguladı.

Herkesin bayramını tebrik eden Türel, şunları kaydetti:

"Antalya, bayram boyunca yabancı turistlerin yanı sıra Türkiye'nin her yerinden bayramlarını Antalya'da geçirmeye gelen yüz binlerce vatandaşımıza da huzur içerisinde ev sahipliği yapacak, bir kez daha barışın, dostluğun, kardeşliğin sembolü olacaktır. Büyükşehir belediyesi olarak bayramın güzel bir biçimde yaşanması için bütün ekiplerimiz 19 ilçemizin hepsinde seferber olmuş durumdadır. Vatandaşlarımızın kurban ibadetini en güzel şartlarda yerine getirebilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılmış bulunmaktadır. Bütün hemşehrilerimizin ve bayramlarını Antalya'da geçiren vatandaşlarımızın mübarek bayramlarını tebrik ediyorum."