Kurnaz oyununun prömiyeri yapıldı

Kurnaz oyununun prömiyeri yapıldı
Kurnaz oyununun prömiyeri yapıldı
- Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nun, yeni oyunu Kurnaz'ın prömiyeri gerçekleştirildi

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) , yeni oyunu Kurnaz'ın prömiyerini gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 2015-2016 sezonuna "Tarla Kuşuydu Juliet" adlı oyunuyla başlayan ABT, sezonun ikinci yeni oyunu "Kurnaz"ın prömiyerini yaptı.

ABT tarafından sahneye konulan ilk fars tiyatro eseri olma özelliğini de taşıyan "Kurnaz", beden dili ve mim teknikleri kullanılarak yapılan anlatımıyla ilgi çekti. Oyun ve ABT oyuncularının performansı büyük beğeni topladı.

- Kurnaz avukatın hikayesi

Anonim bir Fransız eseri olan ve 1457 yılında yazılan "Kurnaz"ın yönetmenliğini, Hollywood yıldızlarının da hocalığını yapan Bulgar sanatçı Alexander Iliev yapıyor.

Oyunda dürüstlük kelimesinin anlamını dahi bilmeyen Pierre Patelin adındaki bir avukatın hikayesi sahneye taşınıyor. Üçkağıtçılık yaparak yaşamaya alışmış olan Pierre Patelin'in işleri uzun zamandır kötü gitmekte ve para kaynakları her geçen gün tükenmektedir. Tüm bu kötü gidişata rağmen bildiği yoldan kesinlikle şaşmayan ve sürekli insanları kandırarak geçimini sağlamaya çalışan avukatın karşısına bir gün dişli bir rakip çıkar.