Kursiyerlerden, Kumluca'nın tanıtımına destek

Kursiyerlerden, Kumluca'nın tanıtımına destek
Kursiyerlerden, Kumluca'nın tanıtımına destek
ANTALYA (AA) - Kumluca Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, ürettikleri el işi atkılara Kumluca'nın simge figürlerini işleyerek ilçenin tanıtımına katkı...

ANTALYA (AA) - Kumluca Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, ürettikleri el işi atkılara Kumluca'nın simge figürlerini işleyerek ilçenin tanıtımına katkı sağlıyorlar.

Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, Giyim Tasarım öğretmeni Gönül Saka ve okul aile birliği üyeleri, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziyarette konuşan Kumluca Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Yusuf Tekdemir, açtıkları kurslarla kursiyerlere iş ve sanat öğretmeye, geleceğe yönelik kalıcı eserler ortaya koymaya çalıştıklarını, bu konuda yaptıkları bazı çalışmalarla da ilçenin tanıtımına katkı sağladıklarını söyledi.

Son yaptıkları çalışmayla da bunu gerçekleştirdiklerini ifade eden Tekdemir, "Giyim ve Tasarım öğretmenimiz öncülüğünde kursiyerlerimiz güzel bir atkı ürettiler. Bu atkıya model olarak Kumluca'nın simge figürlerini işlediler. Ortaya herkesin beğendiği güzel bir aksesuar eşyası ortaya çıktı. Bu güzelliği de belediye başkanımızla paylaşmak istedik" dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da hem insanların kullanımı hem de kullanımla birlikte bir yerin tanıtımını yapmanın çok güzel bir iş olduğunu ifade etti.

Ortaya çıkan ürünü incelediğinde bunları çok beğendiğini ve farklı alternatiflerle bunun çoğaltılabileceğini kaydeden Çetinkaya, "Gerçekten güzel bir düşünce ile çalışında ortaya güzel eserlerin çıkacağının göstergesi olmuş. Yaptığınız ürün hem kullanım olarak hem de ilçemizin tanıtımı olarak çok güzel olmuş. Bunu seri üretime çevirebilirseniz daha iyi olur. Belediye olarak biz de hem sizlere destek olmak, hem de ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bu çalışmanızdan alabiliriz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  sanat

  ,

  tasarım

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,