KUTSO Başkanı Günay:

KUTSO Başkanı Günay:
KUTSO Başkanı Günay:
-"Batı Antalya genel seçimlerden istediğini alamadı"

ANTALYA (AA) - Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Murat Günay, Batı Antalya'nın genel seçimlerden istediğini alamadıklarını savundu.

Günay, düzenlediği basın toplantısında, KUTSO'nun, hitap ettiği bölgenin genişliği, üyelerin ticari hacmi ve sağlanan hizmet ölçeği ile bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydetti.

Bölge halkının, esnaf ve sanayicilerin sorunlarını dile getirmenin ve çözüm kanallarına hızlı şekilde ulaşmanın yolunun, güçlü bir siyasi temsil olduğuna inandıklarını dile getiren Günay, şöyle konuştu:

"Batı Antalya genel seçimlerden istediğini alamadı. Bu amaçla 2015 yılı içinde Batı Antalya bölgesindeki 35 sivil toplum kuruluşu ile başlıca sorunları anlatan ortak bildiri metni yayınladık. Tüm siyasi partilerimize ulaşarak Batı Antalya'nın, TBMM 'de daha güçlü temsil edilebilmesi için aday listelerinde seçilebilir yerlerde bölgemizden adaylar koymalarını istedik. Sivil toplum kuruluşları olarak yaptığımız bu çağrı, siyasi partilerde gerekli karşılığı bulmadı. Maalesef partilerimiz yaklaşan milletvekili seçimlerinde Batı Antalya'ya gerekli değeri gösteremedi."

Günay, KUTSO olarak yaptıkları görüşmelerle Batı Antalya'nın sahipsiz olmadığını ortaya koyduklarını, sorunlara ilişkin çözüm önerilerini partilere ileterek, seçim beyannamelerine aldırdıklarını vurguladı.

Partilerin sözlerinin seçim vaadi olarak kalmamasını isteyen Günay, "KUTSO olarak seçim döneminde verilen sözlerin havada kalmaması ve halihazırda yapılmakta olan çalışmaların biran önce tamamlanması için takipçi olacağız" diye konuştu.