KUTSO'dan liderlik semineri

KUTSO'dan liderlik semineri
KUTSO'dan liderlik semineri
ANTALYA (AA) - Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından gerçekleştirilen "Liderlik ve koçluk becerileri" seminerine ilçede bulunan kamu ve...

ANTALYA (AA) - Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından gerçekleştirilen "Liderlik ve koçluk becerileri" seminerine ilçede bulunan kamu ve özel kuruluşların yetkilileri katıldı.

Kumluca Belediyesi toplantı salonunda, uzman psikolog Kazım Yurdakul tarafından verilen seminerde, liderin özellikleri anlatıldı.

Yurdakul, lider olma özelliğinin doğuştan gelmekle birlikte sonradan da kişinin kendisini geliştirmesiyle olabileceğini, bu konuda iyi bir liderin aynı zamanda iyi bir gözlemci ve iyi bir sorun çözümleyici olması gerektiğini söyledi.

Lider konumundaki kişinin tutum, davranış ve anlatımlarında samimi olması ve çevresindeki kişilere güven vermesi gerektiğini ifade eden Yurdakul, "İyi bir lider öncelikler iyi iletişim kurar ve empati yapmasını bilir. Karşısındaki kişinin anlayabileceği seviyede sorunları ve çözüm önerilerini anlatır ve çözümünü sağlar. İyi bir ileri öngörülü olur, yapacağı hamle ve sonrası hakkında fikir ortaya koyar. Böylece başarı elde eder ve liderlik konumunu pekiştirir" dedi.

Seminer sonunda uzman psikolog Kazım Yurdakul, katılımcıların liderlik hakkındaki sorularını cevaplandırdı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kamu

  ,

  iletişim

  ,

  sanayi

  ,

  psikolog