"Likya Yolu" EMITT'e gidiyor

"Likya Yolu" EMITT'e gidiyor
"Likya Yolu" EMITT'e gidiyor
ANTALYA (AA) - Avrupa'nın en büyük 5. turizm fuarı olan, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) bu yıl Kumluca, Finike ve Kaş...

ANTALYA (AA) -  Avrupa 'nın en büyük 5. turizm fuarı olan, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) bu yıl Kumluca, Finike ve Kaş ilçelerinin Likya Yolu temasını kullanması konusunda görüş birliğine varıldı.

Fuar hazırlıklarını değerlendirmek üzere Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayram Karagül, Genel Sekter Mesut Bakar, Finike Belediyesi Özel Kalem Müdürü Çiğdem Aytekin, Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süleyman Fethi Örgel, KUTSO Finike Temsilciliği toplantı salonunda bir araya geldi.

Toplantıda konuşan, KUTSO Başkan Yardımcısı Bayram Karagül, EMITT'in yörenin turistik değerlerini turizm firmalarına aktarabilmek için uygun bir fırsat olduğunu vurguladı.

Bu yıl 28-31 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleşecek fuarda yöreyi en iyi şekilde temsil etmek için güzel bir organizasyon yaptıklarını anlatan Karagül, "Kumluca, Finike ve Kaş belediyelerimizde standımıza bizzat katılarak kendi ilçelerini en iyi şekilde tanımayı planlıyorlar. Bu yıl Likya Yolu'nu kendimize tema olarak belirledik. Çünkü Likya Yolu, 4 ilçenin de içerisinden geçen önemli tarihi ve turistik bir değer" dedi.

Fuar hakkında daha iyi neler yapılabilir konusunda değerlendirmelerde bulunduklarını kaydeden Karagül, fuar zamanına kadar sürekli istişare yapacaklarını ve EMITT Fuarı'nı bölgeye faydalı olması için çalışacaklarını bildirdi.

Toplantıda ayrıca fuarda bölgenin değerlerini vurgulayan bir stant tasarımının tanıtımı da yapıldı.