Likya yolu projesine BAKA'dan 258 bin lira hibe destek

Likya yolu projesine BAKA'dan 258 bin lira hibe destek
Likya yolu projesine BAKA'dan 258 bin lira hibe destek
ANTALYA (AA) - Finike Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile yürütülen Likya yolunun turizme kazandırılması projesine...

ANTALYA (AA) - Finike Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile yürütülen Likya yolunun turizme kazandırılması projesine Batı Antalya Kalkınma Ajansı'ndan (BAKA) 258 bin lira hibe destek sağlandığı bildirildi.

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, yaptığı açıklamada, Finike bölgesinin alternatif turizm kaynaklarını geliştirmek adına çeşitli girişimlerde bulunduklarını, bu girişimlerine hibe destek sağladıklarını söyledi.

Antalya'dan Fethiye'ye uzanan 509 kilometre uzunluğundaki Likya Yolu'nun tanıtımı, turist popülasyonunun artırılması için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Sarıoğlu, bu çerçevede Finike Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile proje başlattıklarını belirtti.

Sarıoğlu, şunları söyledi:

"Özellikle Uzakdoğu pazarına hitap edecek proje kapsamında yapılacak antik parkta amfitiyatro, Likya sikkeleri, sütunlar, lahit, Likya alfabesi ve kaya mezarları sergilenecek ve bu alana tur otobüslerinin çekilmesi sağlanacak. Proje kapsamında, yurtdışında dört dil seçeneği ile yayınlanacak bir tanıtım filmi çekilecek. Ayrıca yurtdışı basını ilçemize davet edilerek Likya yolunda yapacakları gezinti hakkında kendi özel hikayelerini bağlı bulundukları yazılı ve görsel basın kuruluşlarında yayınlanması sağlanacak. Havaalanlarının içinde bulunan reklam panolarında Finike ve Likya Yolu'nu anlatan görseller yer alacak. Tüm bu projelerin finansmanı için BAKA 258 bin lira hibe destek sağladı."