Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
-Albimo Alanyaspor Teknik Direktörü Kalpar: -"İki takımı da özelikle kutlamak istiyorum. Oyunu çirkinleştirmeden taraftarlara güzel bir maç izlettirdiler, televizyonun başında izleyenlere keyif verdiler" -Altınordu Teknik Direktörü Eroğlu: - "Onlar girdiklerini attılar, biz ise kaçırdık"

ANTALYA (AA) -  PTT 1. Lig 'de sahasında Altınordu'yu 4-2 yenen Albimo Alanyaspor'un teknik direktörü Hüseyin Kalpar, "İki takımı da özelikle kutlamak istiyorum. Oyunu çirkinleştirmeden taraftarlara güzel bir maç izlettirdiler, televizyonun başında izleyenlere keyif verdiler" dedi.

Kalpar, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, takım olarak çıkışlarının sürdüğünü söyledi. 

Kendi sahalarındaki bir maçı daha kayıpsız geçirdiklerini ifade eden Kalpar, "İki takımı da özelikle kutlamak istiyorum. Oyunu çirkinleştirmeden taraftarlara güzel bir maç izlettirdiler, televizyonun başında izleyenlere keyif verdiler" diye konuştu.

Çok iyi mücadele eden bir takım olduklarını dile getiren Kalpar, bununla gurur duyduğunu ve mutlu olduğunu belirtti.

Takımının, sonuna kadar bırakmayan bir anlayışa sahip olduğunu vurgulayan Kalpar, "Goller yedik ama dört gol atmak çok önemli. Çıkışımızın sonuna kadar devam etmesini istiyoruz ve bizler için bu maç burada bitti. Önümüzde daha çok maçlar var" değerlendirmesinde bulundu. 

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ise kazanmak için oynadıklarını söyledi. Sahaya 3 puan parolasıyla çıktıklarının altını çizen Eroğlu, "Alanya'nın gücünü biliyorduk. Ama maça iyi başladık ve ilk dakikalarda gol girişimlerimiz oldu. Topun bizde kalmasını sağlayarak ceza sahası içerisinde pozisyonlar ürettik ama bir türlü istediğimiz neticeyi elde edemedik" ifadelerini kullandı. 

Bariz hatalarla çok kötü goller yediklerini aktaran Eroğlu, kaçırdıkları pozisyonlarla önde olmaları gerekirken bir anda 2-0 geriye düştüklerine işaret etti.

Rakipten daha çok koştuklarını ve mücadele ettiklerini savunan Eroğlu, şöyle konuştu:

"Onlar girdiklerini attılar, biz ise kaçırdık. İkinci yarıda en azından maçı 2-1'e getirmek istedik. Bunu da yaptık. 3-1 olunca da pozisyona girdik ama atamadık. Oysa onlar girdiklerini değerlendirdi. Belki bizden az koştular ama girdikleri pozisyonları gol ile değerlendirdiler."

Skor anlamında üzgün olduklarını dile getiren Eroğlu, 4-2'nin kendilerine yakışmayan bir skor olduğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  PTT 1. Lig

  ,

  Ceza

  ,

  Alanya

  ,

  Skor

  ,

  Lig

  ,

  gol

  ,

  maç