Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Alanyaspor Teknik Direktörü Altın: - "Bundan sonra önümüz açık. Böyle bir maçı kazanmak kalitemizi daha da artırdı" - Kayseri Erciyesspor Teknik Sorumlusu Özkeş: - "Beraberlik golünden sonra baskı yedik. Buna cevap veremedik"

ANTALYA (AA) - Alanyaspor Teknik Direktörü Erhan Altın , Kayseri Erciyesspor maçını kazanarak kalitelerini daha artırdıklarını söyledi. 

Altın, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, üç haftadır yaşadıkları stresi Kayseri Erciyesspor karşılaşmasında üzerilerinden attıklarını ifade etti.

Önceki maçlarda sahada güzel pozisyonlara rağmen bunu skora yansıtamadıklarını kaydeden Altın, Kayseri Erciyesspor maçında duran toptan gol yediklerini anımsattı.

Altın, maçın ikinci yarısında galibiyet için yaptıkları hamlelerin yararını gördüklerini anlattı.

Oyuna giren futbolcular ile takımının yeni bir ritm yakaladığını vurgulayan Altın, "Takımım maçı kazanmak adına bütün varlıklarını, güçlerini sahaya yansıttı. Bu bizi mutlu etti. Bizim takımın ne kadar kaliteli bir takım olduğunu da böylece gördük" diye konuştu.

Takımının üzerindeki stresin zaman zaman maçlarda skora yansıdığına işaret eden Altın, şöyle konuştu:

" Bugün futbolcularımın saha içindeki yardımlaşması ve maçı kazanma adına gösterdikleri performanstan dolayı mutluyum. Buna ihtiyacımız vardı. Bundan sonra önümüz açık. Böyle bir maçı kazanmak kalitemizi daha da artırdı. Geriden gelip, maçı kazanmak herkesin harcı değil. Hele bu stres ve baskıda. Onun için çok mutluyuz."

- Kayseri Erciyesspor cephesi

Kayseri Erciyesspor Teknik Sorumlusu Mustafa Şimşek Özkeş ise Alanya deplasmanında ilk yarıyı 1-0 önde kapattıklarını ancak üstünlüklerini ikinci yarıda koruyamadıklarını söyledi.

Özkeş, "İkinci yarıda aramıza yeni katılan oyuncuların tam olarak hazır olmamasından dolayı yorgunluk ön plana çıktı. Beraberlik golünden sonra ise baskı yedik. Buna cevap veremedik ve ikinci golü yiyerek maçı kaybettik" değerlendirmesinde bulundu.

Ligin uzun bir maraton olduğunu dile getiren Özkeş, gelecek haftalarda genç oyuncuların, aralarına sonradan katılan tecrübeli oyuncularla kaynaşarak daha başarılı bir grafik çizeceklerini sözlerine ekledi.