Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Alanyaspor Teknik Direktörü Kalpar: - "Oyuncularımı kutluyorum. Gerçekten kazanmanın gerekliliğini sahaya yansıttılar" - 1461 Trabzon Teknik Sorumlusu Akbayrak: - "İkinci yarıda skoru dengelemek için biraz uğraştık. Yapmamamız gereken bir hata yaptık ve ikinci golü yedik"

ANTALYA (AA) - Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar,  PTT 1. Lig'de 2-1 kazandıkları 1461 Trabzon maçına ilişkin, "Oyuncularımı kutluyorum. Gerçekten kazanmanın gerekliliğini sahaya yansıttılar" dedi.

Kalpar, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, son 3 maçta 3 galibiyet elde ettiklerini ve alınan 9 puanın çok önemli olduğuna işaret ederek, "Oyuncularımı kutluyorum. Gözlerinden öpüyorum. Gerçekten kazanmanın gerekliliğini sahaya yansıttılar. Kazanmak için ne yapmak gerekiyorsa onu yaptılar" diye konuştu. 

Kalpar, futbolun hatalar oyunu olduğunu ve kendilerinin de maçta hata yaptığını kaydederek, galibiyetin önemine değindi. 3 puana sevindiğini, Ayite'nin kırmızı kartla oyun dışında kalmasına ise üzüldüğünü vurgulayan Kalpar, şunları söyledi:

"Üzüldüğüm nokta Ayite'nin kırmızı kartla oyundan atılması, Emre Can'ın sarı kartla haftaya cezalı duruma düşmesi ve Efecan'ın cezalı olması. Bizim açımızdan önemli kayıplar ama bahane üretmek doğru değil. İnancımda, felsefemde bahane yoktur. Gaziantep'ten de iyi bir sonuçla dönme adına mücadele etmemiz gerekiyor. Bunu yapacağımıza inanıyorum." 

 

- 1461 Trabzon cephesi

 

1461 Trabzon Teknik Sorumlusu Sebahattin Akbayrak, Alanyaspor karşısında yapmamaları gereken bir hata yaptıklarını ve ikinci golü yediklerini belirtti.

Maça çok iyi başladıklarını ve yedikleri gol dışında istedikleri gibi bir oyunu sahaya yansıttıklarını ifade eden Akbayrak, şöyle konuştu: 

"İkinci yarıda skoru dengelemek için biraz uğraştık. Yapmamamız gereken bir hata yaptık ve ikinci golü yedik. Daha sonra çabalarımızla ancak bir gol atabildik. Diğer fırsatları değerlendiremedik."

Akbayrak, karşılaşmanın centilmence ve güzel geçtiğine dikkati çekerek, "Maçın sonunda oyuncular arasında pozisyonla ilgili küçük bir sıkıntı oldu. Onun dışında gayet güzel geçti. Bu konuda sıkıntımız yok. Önümüzdeki hafta oynayacağımız maça hazırlanacağız" ifadelerini kullandı.